Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla LAJM: studijos Klaipėdoje - 2021 m. archyvas

APIE LAJM | NAUJIENOS | 2021 m. archyvas

2021-12-30
Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla įgyvendindama projektą „Jūrinių mazgų ABC“ sukūrė elektroninį leidinį Jūrinių mazgų ABC.
Veiklos įprasmintos sukuriant pažintinę mokomąją knygą, kuri išleista elektronine forma. Šiame elektroniniame leidinyje iš viso pateikiame 11 populiariausių ir dažniausiai naudojamų jūrinių mazgų apibūdinimus bei gyvu vaizdu iliustruotus jų rišimo būdus. Tikimės, kad šis šiuolaikinėmis techninėmis priemonėmis parengtas leidinys daugeliui jaunų ir vyresnių žmonių padės įminti mįslę, kaip sumegzti gražius, o svarbiausia – patikimus mazgus, kurie nepaves net kritinėje situacijoje. 
Projektą finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė
Sveiki atvykę į nuostabų jūrinių mazgų pasaulį! Leidinį galima rasti čia
2021-12-21

Studijų programos "Laivų elektros įrenginių eksploatavimas" studentai šiandien dalyvavo susitikime su UAB "Saugios idėjos" direktoriumi Justu Kleponiu.

Susitikimo metu įmonės vadovas pristatė įmonės veiklą, supažindino su praktikos atlikimo ir įsidarbinimo galimybėmis bei tobulėjimo galimybėmis.

2021-12-21

Artėjant egzaminų sesijai, antradienį, kvietėme LAJM bendruomenės narius susipažinti su LAJM Akademinės etikos kodeksu, etikos principais bei su projekto ,,Akademiškai sąžiningų nuotolinių studijų iššūkiai aukštojo mokslo įstaigose“ rezultatais.

 Renginio įrašą rasite čia

2021-12-16
Gruodžio 16 d., ketvirtadienį 11 val., sporto salėje vyks uniformos diena, kurios metu pirmo kurso jūrinių studijų programų studentams bus įteikiami uniformos antpečiai.
Kviečiame dalyvauti visai jūrinei bendruomenei ypatingai svarbioje ir prasmingoje ceremonijoje.
 
Renginys organizuojamas laikantis visų saugumo reikalavimų. Prašome dėvėti veido apsaugos priemones.
2021-12-15
Šį trečiadienį vyko UAB „BOSKALIS BALTIC“ nuotraukų parodos atidarymas.
Ši paroda yra dovana LAJM bendruomenei ilgo glaudaus bendradarbiavimo proga.
Po parodos atidarymo mūsų partneriai kvietė plačiau susipažinti apie įmonės veiklą be naujas iniciatyvas.
 
 
 
2021-12-09

Kopenhagoje vyko projekto "Dirbtinio intelekto pagrindu veikiančios, uosto krovos valdymo sprendimų paramos sistemos integracinės platformos sukūrimas" vykdytojų UAB ,,Informacinė raida", kurios atstovas Virginijus Jakštys ir projekto partnerio LAJM, kurią atstovavo Rima Mickienė, susitikimas su DFDS A/S Inovacijų vadovu Mads Billesø ir Keltų bei terminalų departamentų atstovu Jonas Als.

2021-12-08
Remiantis žurnalo ,,Reitingai“ 2021 m. gruodis – 2022 m. gegužė / Nr. 2 (16) duomenimis galima pasidžiaugti, kad LAJM ir toliau išlieka vieninteliai vykdantys kolegijos profesinio bakalauro studijas jūrų inžinerijos ir jūrų technologijos mokslų kryptyse!
Puikūs rezultatai pasiekti ir informatikos mokslo krypčių grupėje patenkant į 3 vietą!
Ir nepaisant didelės konkurencijos vadybos mokslų kryptyje, sėkmingas LAJM proveržis - nuo šiol mes 4!
2021-12-07

LAJM kokybės vadybos sistema (KVS) atitinka tarptautinio kokybės vadybos standarto ISO 9001:2015 reikalavimus.

 

2021-12-05

Tris mėnesius trukęs projektas, kurio metu penkių Lietuvos kolegijų studentai, dalyvavo susitikime su LR Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos atstovu, organizavo  focus grupių diskusijas bei analizavo ir pristatė rezultatus akademinės etikos nuotolinėse studijose tema. 

2021-11-30

Tęsiant partnerystę, UAB Hoegh LNG užsakymu, lapkričio 29-30 dienomis, LAJM Jūrininkų mokymo centre organizuojami specialūs mokymai "LNG simulator training courses for Klaipeda port", skirti suskystintų gamtinių dujų (SGD) laivo-saugyklos „Independence“ įgulos nariui, vyr. kapitono padėjėjui.

2021-11-26

Lietuvos aukštajai jūreivystės mokyklai, Lietuvos laivyno 100-mečio proga už nuopelnus stiprinant ir puoselėjant Lietuvos, kaip jūrinės valstybės vardą, skirta Susisiekimo Ministro Mariaus Skuodžio padėka.

2021-11-24

Lapkričio 23 dieną Šiaulių valstybinėje kolegijoje įvyko Lietuvos kolegijų sporto žaidynių vaikinų krepšinio B diviziono finalai.
LAJM vaikinų krepšinio komanda pirmą kartą patekę į B diviziono finalus iškovojo antrąją vietą!

Dėkojame komandai už ryžtą, kovotojų dvasią bei puikius rezultatus!

2021-11-18
Vilma Locaitienė, lektorė ir studijų programos „Jūrų transporto logistikos technologijos“ vadovė studentus kvietė į Klaipėdos konteinerių terminalą (KKT), kur Arūnas Bukolis, KKT administracijos direktorius, aprodė konteinerių terminalą ir papasakojo, kaip vyksta darbas.
Antrojo kurso studentai šiuo metu mokosi generalinių krovinių logistikos technologijas. Viena iš studijuojamų temų – konteinerių terminalų veikla.
Dėkojame KKT komandai už bendradarbiavimą, dalinimąsi žiniomis ir patirtimi su jaunaisiais specialistais!
 
2021-11-17

Lapkričio 16 dieną Šiaulių valstybinėje kolegijoje įvyko Lietuvos kolegijų sporto žaidynių merginų tinklinio A diviziono finalinis ketvertas, kuriame pirmą kartą dalyvavo LAJM merginų tinklinio komanda.

2021-11-17
Pirmą kartą LAJM istorijoje garsiu ir ritmingu šokio žingsniu minėsime Tarptautinę Studentų dieną!
Susitikime jau šį trečiadienį |lapkričio 17 d.| 16 val. LAJM sporto salėje,
Šokio žingsniu mus ves Mindaugas Lekauskas šokių klubų „Intrus“ir „Fuego“ vadovas, kuris teigia, kad „Salsa neturi nei amžiaus, nei socialinių ribų - išlaisvinkime mintis ir patirkime akimirkos žavesį“.
Renginio metu bus laikomasi visų saugumo reikalavimų. Dalyvavimas tik su Galimybių pasu.
2021-11-17
Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla ir Klaipėdos miesto savivaldybės administracija pasirašė kultūros ar meno srities „Jūrinė kultūra ir edukacija“ projekto „Jūrinių mazgų ABC“ (toliau – Projektas) įgyvendinimo ir dalinio finansavimo 2021 m. sutartį.
Projektas skirtas populiarinti jūrinę kultūrą ir plėtoti jūrinę edukaciją pasitelkiant vieną įdomiausių ir praktiškų jūrinės kultūros ir jūreivystės atributų - jūrinius mazgus. Projekto metu bus kaupiama ir sisteminama informacija apie jūrų mazgų istoriją, atskleidžiant jūrinių mazgų įvairovę, pateikiami ir paaiškinami jūrinių mazgų rišimo būdai ir jūrinių mazgų pritaikymas ne tik jūreivystėje, bet ir kasdienėje veikloje.
 
Projektą finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė
2021-11-12

Šį penktadienį Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje bei Karinėse jūrų pajėgose svečiavosi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos atstovai.Pirmojo kurso kariūnams buvo pristatomos galimybės, kurios laukia jaunuolių, jeigu jie po pirmo kurso rudens semestro pasirinks studijas tęsti LAJM, o po studijų karininko tarnybą pradės Karinėse jūrų pajėgose.

 

2021-11-08

Vadovaujantis Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. lapkričio 5 d. įsakymu Nr. AD1-1284 „Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės stipendijų Klaipėdos aukštųjų mokyklų I kurso studentams skyrimo 2021 metais“, paskirtos stipendijos Informatikos, Inžinerinių ir Technologijų studijų krypčių studentams.
4 LAJM pirmakursiai gaus 100 Eurų stipendijas, kurios yra skiriamos 10 mėnesių laikotarpiui.

Džiaugiamės ir sveikiname!

2021-11-04
Jau netrukus startuos jūrinės anglų kalbos mokymosi platforma, kurią LAJM dėstytojai kartu su partneriais iš Rumunijos, Turkijos, Slovėnijos ir Prancūzijos rengė du metus.
Spalio pabaigoje Marselyje, Prancūzijoje produktas jau oficialiai buvo pristatytas uosto ir laivybos įmonių atstovams ir sulaukė daug pozityvių vertinimų. Šiuo metu vyksta paskutiniams platformos užbaigimo darbai ir jau visai netrukus galėsime džiaugtis puikiais darbo rezultatais.
2021-11-03

Artėjant mirusiųjų atminimo dienai LAJM bendruomenės nariai vandens keliu išėjo į Smiltynę pagerbti ir prisiminti išėjusius ir negrįžusius Jūrininkus bei Pirmąjį Lietuvos kapitoną Liudviką Stulpiną.
Pratęsiant tradiciją, atplaukus į Smiltynę su greitaeigėmis valtimis “Lyra” ir Lajm’a”, tylos minute buvo pagerbti visi išėjusieji, uždegtos atminimo žvakutės ir padėtos gėlės prie Albatroso ir Liudviko Stulpino paminklų.

2021-10-21

Šiandien Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktorius Vaclav Stankevič ir Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos direktorė Gražina Skunčikienė oficialiai pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Tačiau prieš įtvirtindamas bendrystę parašu, LAJM direktorius Vaclav Stankevič pasidžiaugė, kad šis atvejis unikalus tuo, kad bendradarbiavimas jau ilgą laiką plėtojamas ir lieka tik formalumas - patvirtinti bendradarbiavimą pasirašant sutartį.

2021-10-19

Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje šiandien lankėsi Ispanijos Karalystės ambasadorius José Maria Robles Fraga.
Susitikimo metu LAJM direktorius Vaclav Stankevič, direktoriaus pavaduotoja akademinei veiklai Rima Mickienė ambasadoriui pristatė LAJM veiklos kryptis, kvietė apžiūrėti materialinę bazę, išbandyti LAJM navigacinio treniruoklio valdymą bei susipažinti su Lietuvos jūreivystės istorija LAJM muziejuje. Susitikimo metu aptartas jūrinių Ispanijos aukštųjų mokyklų bendradarbiavimas su LAJM.

 

2021-10-18

Spalio 10-15 dienomis LAJM studijų programos "Jūrų laivavedyba" 20-L-178 gr. studentai Bogdan Čumačenko ir Michail Volosenko kartu su kitų aukštųjų mokyklų studentais iš Rumunijos, Turkijos ir Slovėnijos  dalyvauja mokymuose Marselyje (Prancūzijoje) “Engineering software in scientific research – use of the VMA System” įgyvendinant projekto BLUE4SEAS veiklas.

2021-10-11
LAJM direktoriaus pavaduotoja akademinei veiklai Rima Mickienė ir Mokslo ir studijų inovacijų skyriaus vedėja dr. Elena Valionienė spalio 3-8 dienomis dalyvavo projekto BLUE4SEAS organizuojamoje intensyvioje mokymų programoje “Train the teachers on VTS system simulator – exchange of good practices”, Marselyje (Prancūzija). 
2021-10-08

Spalio 8 d. virtualiai vyko Tarptautinių studijų metų pradžios šventė.
72 užsienio ir Erasmus+ programos studentai prisijungė prie LAJM akademinės bendruomenės!

2021-09-29

LAJM įsigijo elektrotechnikos, galios elektronikos ir automatikos įrangos papildymą, magnetizmo ir elektromagnetizmui tirti eksperimentines plokštes bei naujus multimetrus elektriniams matavimams atlikti.

2021-09-24

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje baigėsi rugsėjo 20–22 d. SEFACIL fondo organizuota tarptautinė BALTIC SEAS konferencija ,,Baltijos jūra kaip ateities energetikos kryžkelė: uostas, laivyba ir geopolitinė perspektyva“. 3-ioji BALTIC SEAS konferencija prasidėjo Rygoje ir tęsėsi Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje bei Vilniuje. Konferencijoje buvo siekiama analizuoti energetikos, jūrų ir uostų problemas geopolitiniu požiūriu, atsižvelgiant į kaimyninių šalių, Europos Sąjungos įtaką regionui, apimant ir Kinijos ambicijų dėl „Baltijos geosistemos“ vertinimą.

2021-09-21

LAJM socialinių partnerių AB DFDS Seaways užsakymu rugsėjo 21-22 dienomis LAJM Jūrininkų mokymo centro daugiafunkciniame navigaciniame treniruoklyje atliekami tiriamosios studijos rezultatų bandymai skirti kapitonams ir vyresniesiems kapitonų padėjėjams.2021-09-20

Oficialu!
Remiantis Studijų kokybės vertinimo centro atlikto išorinio vertinimo išvadomis - Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla akredituota 7 metų terminu.

LAJM - vienintelė aukštoji mokykla Lietuvoje, rengianti jūrininkus ir aukštos kvalifikacijos specialistus jūrai ir uostui, Lietuvai ir pasauliui!

Plačiau >>>

2021-09-20
Fondas SEFACIL šiais metais kartu su Havro Normandijos universiteto DEVPORT projekto grupe ir Lietuvos aukštąja jūreivystės mokykla bendradarbiaujant su Prancūzijos ambasadomis Latvijoje ir Lietuvoje bei Rygos laisvojo uosto direkcija ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija rengia 3-iąją tarptautinę mokslinę praktinę BALTIC SEAS konferenciją ,,Baltijos jūra kaip ateities energetikos kryžkelė: uostas, laivyba ir geopolitinė perspektyva“.
3-ioji BALTIC SEAS konferencija prasidės rugsėjo 20 d. Rygoje, o rugsėjo 21 d. tęsis Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje, 22 d. – Vilniuje.
Konferencijos renginiuose Rygoje ir Vilniuje pranešimus skaitys jūrų transporto sektoriaus ir jūrų verslo įmonių atstovai, politikai, diplomatai ir mokslininkai bei tyrėjai iš Prancūzijos, Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Ukrainos ir kt. šalių.
 

 

2021-09-06
Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla plėtoja ilgamečius bendradarbiavimo santykius su laivybos kompanija AB „DFDS Seaways”, o artėjant naujiems studijų metams ši bendrystė buvo įprasminta dar viena kryptimi - LAJM dėstytojai ir darbuotojai dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo stažuotėse DFDS Seaways keltuose plaukiančiuose iš Klaipėdos į Kylį ir Karlshamną.
2021-09-02

Daugelį metų LAJM veikė Navigacijos, Laivų energetikos bei Uosto ekonomikos ir vadybos katedros, kurios buvo pagrindinės studijų, taikomųjų mokslinių tyrimų veiklos organizatorės ir vykdytojos.

Nuo šių studijų metų, ši veikla reorganizuota ir darbus pradeda Studijų programų vadovai, kurie bus atsakingi už programų plėtrą, bendravimą ir bendradarbiavimą su studentais studijų programos ir karjeros klausimais, studentų praktiką organizavimą, bendradarbiavimą su studijų programos socialiniais partneriais bei kitų su studijų programa susijusių veiklų vykdymą.
 
Skubame Jums pristatyti naujuosius studijų programų vadovus:
dr. Vytautas Dubra - studijų programos „Jūrų laivavedyba“ vadovas,
Gintvilė Šimkonienė - studijų programos „Laivų elektros įrenginių eksploatavimas“ vadovė, 
Valerijus Kuznecovas - studijų programos „Laivų energetinių įrenginių eksploatavimas“ vadovas, 
dr. Eduardas Spiriajevas - studijų programos „Uosto ir laivybos valdymas“ vadovas, 
Vilma Locaitienė - studijų programos „Jūrų transporto logistikos technologijos“ vadovė, 
dr. Elena Valionienė - studijų programos „Laivybos ir logistikos informacijos sistemos“ vadovė.

2021-09-02

Rugsėjo 2-ąją LAJM pirmo kurso studentams buvo organizuojama susipažinimo su LAJM diena, kurios metu studentai sužinojo daugiau apie studijų proceso organizavimą, studijų aplinką, susitiko su mentoriais, studijų programų vadovais, dėstytojais ir administracijos darbuotojais.
Diena kupina naujų atradimų, pažinčių ir džiugių emocijų!

2021-09-02
Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla siekia prisidėti prie vakcinavimo skatinimo ir kartu su LR sveikatos apsaugos ministerija bei Klaipėdos miesto savivaldybe LAJM įrengė mobilų vakcinavimo centrą. Šiame centre rugsėjo 2 d. pasiskiepyti galėjo ne tik studentai ar LAJM bendruomenės nariai – tai padaryti buvo kviečiami visi, kurie dar nepasinaudojo galimybe gauti vakciną nuo COVID-19.
 
2021-09-01
Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje studijos 2021–2022 m. m. rudens semestre (rugsėjo – spalio mėnesiais) yra organizuojamos kontaktiniu būdu.
Nuo rugsėjo 1 d. kontaktiniu būdu vykdomose studijų veiklose galės dalyvauti tik asmenys, atitinkantys vieną iš reikalavimų, nustatytų  Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. rugpjūčio 11 d. nutarimu Nr. 651 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. vasario 26 d. nutarimo Nr. 152 „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ pakeitimo“.
Studentams, neatitinkantiems nė vieno iš nurodytų reikalavimų – studijų paskaitų medžiaga bus įkeliama į nuotolinių studijų aplinką Classroom, nenaudojamos vaizdo transliavimo platformos paskaitų metu. Dėstytojas neprivalo užtikrinti nuotoliniu būdu studijų dalyką studijuojančio studento visapusiško įtraukimo į studijų procesą. Nedalyvavimas paskaitose nebus laikomas pateisinama priežastimi neatlikti studijų procese numatytų užduočių.

Studentas, atvykstantis į LAJM, su savimi turi turėti galimybių pasą, ES Skaitmeninį COVID (skiepijimo ar persirgimo COVID-19 liga) pažymėjimą ar kitą dokumentą, patvirtinantį asmens atitiktį nurodytiems kriterijams, ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
 
 
2021-09-01
Rugsėjo 1-ąją LAJM bendruomenė šventė studijų metų pradžią!
Sėkmingo naujo starto!
2021-08-19

Šalia Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, po atviru dangumi, eksponuojama Lietuvos jūrų muziejaus paroda, skirta Lietuvos laivyno 100-mečiui pažymėti!
Lietuvos jūrų muziejaus iniciatyva bei prisidedant kitiems jūrinės industrijos atstovams, tarp kurių buvo ir Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, birželio mėnesį buvo organizuojamas Jūros dienos Jurbarke renginys, kuriame ši paroda „Lietuvos jūrų laivynui – 100“ buvo eksponuojama pirmą kartą.
Nuo šiandien Klaipėdiečiai ir miesto svečiai parodą aplankyti gali šalia LAJM, I. Kanto g. 7.
Maloniai kviečiame!

2021-08-16

LAJM - vienintelė aukštoji mokykla Lietuvoje, rengianti jūrininkus ir aukštos kvalifikacijos specialistus jūrai ir uostui, Lietuvai ir pasauliui!
Stojantieji gali teikti prašymus studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose per LAMA BPO informacinę sistemą lamabpo.lt.  

Turi klausimų? Konsultuokis: telefonu 8 687 55787; 8 46 397 248 el.paštu priemimas@lajm.lt
Plačiau apie studijas rasi čia

2021-08-13
Šiandien startuoja papildomas priėmimas į aukštąsias mokyklas per LAMA BPO sistemą!
Jeigu nespėjote sudalyvauti pirmajame etape arba pirmojo etapo metu iškrito ne Jūsų sėkmės korta - prašymus studijuoti LAJM per LAMA BPO sistemą galite pildyti iki rupjūčio16 dienos!
Jeigu nespėjote sudalyvauti papildomame priėmime per LAMA BPO sistemą - prašymus studijuoti LAJM galite pateikti tiesioginiame priėmime!  (priemimas@lajm.lt)
Atrask galimybių jūras!
2021-08-12
Lietuvos universitetų rektorių konferencija, Lietuvos kolegijų direktorių konferencija ir Lietuvos studentų sąjunga, suprasdamos Lietuvos aukštųjų mokyklų bendruomenių imunizacijos būtinybę ir siekdamos užtikrinti aukštą studijų kokybės lygį nemažinant studijoms ir tyrimams būtinų kontaktinių veiklų, kviečia esamus ir būsimus studentus artėjančius studijų metus pasitikti pasiskiepijus nuo Covid-19 infekcijos.
Šiuolaikinis mokslas sukūrė efektyvias vakcinas, pasinaudokime jomis ir grįžkime į įprastą akademinį gyvenimą. Tik pasiskiepiję užtikrinsime visavertį bendravimą ir kokybiškas studijas.
Pasaulio kovoje su pandemija svarbus kiekvieno žmogaus apsisprendimas: įveikime abejones ir baimes, skiepykimės visaverčio gyvenimo vardan!
 
2021-08-11
LAJM atnaujina aktyvaus bendradarbiavimo ratą su kaimyninių šalių aukštosiomis mokyklomis.
Rugpjūčio 10-11 dienomis LAJM lankosi Latvijos jūrų akademijos (Latvijas Jūras akadēmija) rektorė Kristina Carjova su kolegomis Laivo radijo elektronikos laivavedybos programos vadovu Maksims Vorobjovs ir Laivų energetinių įrenginių departamento vadovu Igors Kurjanovičs.
Susitikimų metu pristatytos LAJM veiklos, aptarti galimi bendri moksliniai tyrimai ir galimybės bendradarbiauti vykdant ES finansuojamus inovacijų ir mokslinių tyrimų projektus, numatytas bendradarbiavimas kuriant bendras studijų ir mokymo programas, mokymo kursus.
2021-08-09
LAJM absolventams skirtos Klaipėdos miesto savivaldybės 500 eurų premijos už aktualius ir pritaikomuosius darbus.
Džiaugiamės, kad vertinimui pateikti absolventų darbai buvo įvertinti ir apdovanoti.
Sveikiname absolventus Paulių Petrošių (daugiausiai komisijos balų surinkęs baigiamasis darbas), Andželą Petrauskaitę Robertą Narkų bei jų baigiamųjų darbų vadovus dr. Eleną Valionienę, dr. Birutę Plačienę ir Vilmą Locaitienę už puikiai parengtus profesinio bakalauro baigiamuosius darbus ir reikšmingus Klaipėdos miestui rezultatus.
2021-07-27

Jūros šventė itin reikšminga visai LAJM bendruomenei, kuri ne tik aktyviai įsitraukė į šventės veiklas, bet ir kvietė pas save miestiečius, miesto svečius ir visą jūrinę bendruomenę

2021-07-24
Liepos 24 d. (šeštadienį) LAJM bendruomenė kviečia klaipėdiečius ir miesto svečius nepraleisti progos ir dalyvauti organizuojamuose renginiuose, kurių metu bus galima išbandyti moderniausius navigacinius treniruoklius, skirtus atkurti realias laivo valdymo situacijas, išgirsti daugiau apie Lietuvos jūrų laivyno ištakas.
Jūrininkus kviečiame popietę praleisti Jūrininkų susitikime, tarp jūrinės bendruomenės narių, neformaliai bendraujant, dalinantis patirtimi bei prisiminimais.
Renginių programą rasite čia
 
2021-07-22

Pirmasis Jūros šventės renginys – tradicinė jūrinė ceremonija, kuri šventės išvakarėse, liepos 22-ąją, ketvirtadienį, kvietė į Smiltynę, prie žuvusiems Lietuvos jūrininkams ir nuskendusiems laivams atminti skirto paminklo „Albatrosas". Prie šio paminklo tradiciškai nusilenkta į jūrą išplaukusiems ir negrįžusiems jūrinės profesijos atstovams.
Tai pat ceremonijos metu buvo įteikti „Albatroso“ apdovanojimai už reikšmingiausius praėjusių metų darbus jūrinės kultūros srityje, pagerbti nusipelnę jūrinio sektoriaus darbuotojai.

2021-07-19

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos 30-ties metų jubiliejaus šventiniame renginyje, Jūrų transporto darbuotojo garbės ženklu apdovanota Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktoriaus pavaduotoja akademinei veiklai Rima Mickienė už reikšmingą indėlį į jūrininkų ir jūrų uosto specialistų rengimo plėtrą.
Nuoširdžiai sveikiname ir didžiuojamės pasiekimu!

2021-07-14
Liepos 14 d. LAJM atidaryta Broniaus Vyto Karaciejaus fotoparoda "Pajūrio spalvos", kurioje menininkas subtiliai įamžino neregėtą jūros didybę ir galybę.
Fotoparoda bus eksponuojama liepos 14-30 dienomis, Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje adresu: I. Kanto g. 7 (1-ame aukšte).
Maloniai kviečiame apsilankyti!
2021-07-13
Ekonomikos ir inovacijų ministerija tęsia tikslinių skatinamųjų stipendijų STEM (angl. science, technology, engineering, maths) studijų krypties programą regioninėse aukštosiose mokyklose. 200 eurų dydžio kasmėnesines nevardines tikslines stipendijas planuojama skirti aukštųjų mokyklų studentams, įstojusiems į valstybės finansuojamas inžinerijos, matematikos ir informatikos programas, kurios aktualios investuojantiesiems Lietuvoje.
LAJM kas mėnesį 200 Eur tikslines skatinamąsias stipendijas gautų pirmakursiai, įstoję į Laivų energetinių įrenginių eksploatavimo, Laivų elektros įrenginių eksploatavimo bei Laivybos ir logistikos informacijos sistemos studijų programų vf vietas. Stipendijos sėkmingai besimokantiems būsimiesiems inžinerijos ir informatikos specialistams būtų mokamos visą studijų laikotarpį, taip siekiant studentus motyvuoti nenutraukti studijų ir sieti tolesnę savo karjerą su tais miestais, kuriuose studijuojama.
2021-07-07

Lietuvos aukštosios mokyklos susibūrė bendram tikslui - ištirti nuotolinių studijų akademinio sąžiningumo fenomeną. Nuo 2021 m. rugsėjo 2 LAJM įgyvendins projektą "Akademiškai sąžiningų nuotolinių studijų iššūkiai aukštojo mokslo įstaigose".
Daugiau informacijos apie projektą rasite čia 

2021-07-06

Tradiciškai, Liepos 6 - Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną 12 val. LAJM kieme vyko iškilminga Lietuvos vėliavos iškėlimo ceremonija, skambant Lietuvos valstybiniam himnui.

2021-06-30

Nuo 2021 m. birželio 30 d. LAJM tapo Klaipėdos pramonininkų asociacijos nariu! DŽiaugiamės priėmimu į asociaciją ir tikimės ilgo, įdomaus ir abipusiai naudingo bendradarbiavimo.

2021-06-25
Diplomų įteikimo šventės metu LAJM absolventams, baigusiems Jaunesniųjų karininkų vadų mokymo programą (JKVM), buvo įteikti Jaunesniųjų karininkų vadų mokymo pažymėjimai. Šiais metais Vadų kursus (JKVM) baigė 15 LAJM absoventų, tarp šių absolventų yra 3 Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai.
Diplomus absolventams įteikė LAJM direktorius Vaclav Stankevič, studijų baigimo pažymėjimus – Karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kpt. Giedrius Premeneckas. Pasveikinti kariūnų į ceremoniją atvyko Karo akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius.
 
2021-06-25
Birželio 25-ąją, Tarptautinę Jūrininkų dieną, LAJM vidinis kiemelis buvo užpildytas džiugia emocija švenčiant Diplomų įteikimo šventę.
Džiaugiamės, kad turime tiek daug jaunų, veržlių, gabių žmonių, kurie užaugo ne tik kaip puikūs specialistai, bet ir subrendo kaip asmenybės!
Linkime absolventams atrasti galimybių jūras!
2021-06-25
Tradiciškai, Diplomų įteikimo šventės metu, labiausiai savo gabumais bei pastangomis pasižymėję studentai buvo apdovanoti socialinių partnerių stipendijomis!
Stipendijas įteikė UAB „Hoegh LNG Klaipeda”  direktorius Mindaugas Petrauskas ir Klaipėdos pramonininkų asociacijos prezidentas Egidijus Mockus.
2021-06-19

Praėjusį savaitgalį t.y. birželio 19 d. minint Lietuvos laivyno šimtmetį gausus būrys Klaipėdiečių judėjo Jurbarko link, švęsti Jūros dienos Jurbarke. Lietuvos jūrų muziejaus iniciatyva bei prisidedant kitiems jūrinės industrijos atstovams, tarp kurių yra ir Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, renginys buvo organizuojamas Jurbarke- mieste, kuriame 1921 metais kovo 4 dieną buvo įregistruotas į Klaipėdos uostą atplaukęs pirmasis laivas su trispalve – motorinis burlaivis „Jūratė“.

Renginio metu nestigo edukacinių užsiėmimų, vyko LAJM parodomosios pratybos „Žmogus už borto“ su mokomuoju laivu „LYRA” bei laivų flotilės pasirodymas, o šventė iškilmingai užbaigta – išlydint LAJM burlaivį „JUNGA LAJM” į Klaipėdą vandens keliu Nemunu.

2021-06-19
Šiemet pažymimas Lietuvos – jūrinės valstybės šimtmetis. Įgyvendindamas šiai sukakčiai skirtą plačią ir įvairią programą Lietuvos jūrų muziejus numatė dalį renginių surengti Jurbarke, kuris yra svarbus minint 1921 m. kovo 4 d. įvykį, kai į Klaipėdos uostą atplaukė pirmasis Lietuvos jūrinis laivas motorinis burlaivis „Jūratė“. Šio Jurbarke registruoto laivo įplaukimas ženklina Lietuvos laivyno istorijos pradžią. Du pirmieji lietuviški laivai negalėjo būti registruoti dar Lietuvai tuomet nepriklausiusiame uostamiestyje.
Birželio 19 dieną (šeštadienį) LAJM bendruomenės nariai dalyvavo šiame renginyje ir atstovavo LAJM prisidėdami prie Lietuvos – jūrinės valstybės identiteto stiprinimo ir Lietuvos laivyno 100-čio minėjimo.
Renginio metu vyko LAJM veiklos: edukaciniai užsiėmimai „Jūrininko ABC“, „Atrask galimybių jūras“, dalyvavimas pokalbiuose jūrinėmis temomis, LAJM parodomosios pratybos „Žmogus už borto“ su mokomuoju laivu „LYRA” bei iškilmingas šventės užbaigimas – išlydint LAJM burlaivį “JUNGA LAJM” į Klaipėdą vandens keliu.
2021-06-10

LAJM paskutiniųjų kursų studentams – ypatingas metas! Birželio 1-18 dienomis LAJM vyksta studentų baigiamųjų darbų gynimai bei jūrinių studijų studentų kvalifikacinių egzaminų laikymai jūriniam laipsniui gauti.
Studijas baigia Jūrų laivavedybos, Laivų energetinių įrenginių eksploatavimo, Jūrų transporto logistikos technologijų, Uosto ir laivybos įmonių finansų studijų programų studentai.
Baigiamieji darbų gynimai vyksta nuotoliniu būdu, o baigiamieji kvalifikaciniai egzaminai – LAJM auditorijose, laikantis visų saugumo reikalavimų.

Šią vasarą sėkmingai užbaigti studijas ketina daugiau nei 100 LAJM studentų!
Primename, kad jau birželio 25 d. kviesime LAJM absolventus, jų artimuosius, dėstytojus ir visus jūrinės bendruomenės narius, kartu pasidžiaugti pirmojo studijų etapo užbaigimo proga!

Absolventams linkime sėkmės, puikių įvertinimų ir ...septynių pėdų po kyliu!

2021-06-01
LAJM - vienintelė aukštoji mokykla Lietuvoje, rengianti jūrininkus ir aukštos kvalifikacijos specialistus jūrai ir uostui, Lietuvai ir pasauliui!
Nuo birželio 1 d. stojantieji gali teikti prašymus studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose per LAMA BPO informacinę sistemą (www.lamabpo.lt).
Rinkis Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą ir atrask galimybių jūras!
Turi klausimų? Konsultuokis: telefonu 8 687 55787; 8 46 397 248 el.paštu priemimas@lajm.lt
Plačiau apie studijas rasi čia
2021-05-31

Penktadienio pavakarę Klaipėdos miesto simbolis – burlaivis „Meridianas“ – tradiciškai paskelbė vasaros sezono pradžią, išskleidęs naujas neįprastas bures. Orginalias bures tradiciškai kėlė Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai.

2021-05-25
2021 m. gegužės 25-27 dienomis organizuojamas Studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) nuotolinis vizitas į Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą. SKVC sudaryta ekspertų grupė vertins Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos vykdomą veiklą.
Išorinio vertinimo tikslas – remiantis išorinio vertinimo išvadomis nustatyti aukštosios mokyklos veiklos kokybę, sukurti prielaidas aukštosios mokyklos veiklai gerinti, skatinti jos kokybės kultūrą, informuoti steigėjus, akademinę bendruomenę ir visuomenę apie aukštosios mokyklos veiklos kokybę.
2021-05-21
Gegužės 21 d. penktadienį 10:30 val. vyks nuotolinis susitikimas su LAJM Direktorato nariais ir LR Valstybės kontrolės atstovais. Susitikimo tikslas – Valstybės kontrolės auditorių atlikto audito „Aukštojo mokslo kokybė“ ataskaitos pristatymas, audito rezultatų, rekomendacijų išklausymas. Audituojamas laikotarpis buvo 2017–2020 metai.
2021-05-21

Gegužės 21-22 dienomis organizuojamas pirmasis projekto BLUE4SEAS virtualus renginys – tarptautinė mokslinė konferencija SEA-CONF 2021, kurioje pranešimus skaitys LAJM dėstytojai dr Vytautas Dubra, dr. Audronė Žukauskaitė ir Vilma Locaitienė.
Tarptautinės mokslinės konferencijos SEA-CONF 2021 tikslai yra suburti suinteresuotuosius subjektus iš jūrinės industrijos, mokslinių tyrimų ir švietimo sričių bei sudaryti galimybę stiprinti bendradarbiavimą šioje srityje.

Primename, kad siekiant mokslo tarptautiškumo ir inovacijų integracijos, LAJM kartu su užsienio partneriais nuo 2020 metų plėtoja Erasmus+ programos KA2 Strateginių partnerysčių (angl. Key Action 2: Cooperation for innovation and the exchange of good practices) projektą „Strategic partnership for supporting Blue Growth by enhancing Maritime Higher Education maritime cooperation framework on marine pollution and environment protection field" (BLUE4SEA).

2021-05-18
Gegužės 17 d. LAJM tarptautinių studijų studentai dalyvavo Batumio universiteto (Batumi Navigation Teaching University, Gruzija) nuotolinėje tarptautinėje studentų konferencijoje. Pranešimus skaitė studentai Marwan Fawzy ir Ngangmi Suh Fidelis, vadovė Rima Mickienė.
Sveikiname studentus žengiant pirmuosius mokslu grįstus žingsnius!
2021-05-12
Svarbus akcentas, kad skirtumas tarp pirmų trijų lyderiaujančių kolegijų vos pastebimas! Šalia lyderiaujančių Vilniaus (surinkusi 71,96 taško) ir Kauno technikos kolegijų (surinkusi 71,15 taško), LAJM (surinkusi 71,04 taško) savo indėliu demonstruoja išskirtines ir vieninteles tikrų jūrinių studijų galimybes.
Kriterijus „Kolegijos akademinis personalas ir studijų bazės gerovė“ ryškiu skirtumu lenkia kitas kolegijas ir užima pirmąją poziciją, o pagal kriterijų Alumnų kuriama pridėtinė vartė ir darbdavių vertinimai LAJM išlieka 2 vietoje.
Žurnalas „Reitingai" jau aštuntą kartą pristato aukštojo mokslo institucijų reitingus bei vertinimus.
Stiprus LAJM bendruomenės įdirbis atsispindi rezultatuose!
Rinkitės studijas LAJM ir studijuokite vienoje geriausių kolegijų Lietuvoje!
2021-05-07
2021-05-05 vyko naujos sudėties LAJM Akademinės etikos komisijos posėdis, kurio metu komisijos nariai išrinko komisijos pirmininkę dr. Simoną Briedienę, Uosto ekonomikos ir vadybos katedros docentę.
Šias pareigas  ji perima iš akademinės etikos guru dr. doc. Sauliaus Lileikio, kuris puikiai vykdė šias pareigas net dvi kadencijas iš eilės.
2021-05-06

Gegužės 6 d., LAJM atstovai dalyvavo nuotoliniame susitikime su Csu Chersono jūrų akademija ir Kuryk uosto valdytojais (Kazachstanas). Susitikimo tikslas - aptarti institucijų tarptautinio bendradarbiavimo perspektyvas įvairiais aspektais - mokymai ir kvalifikacijos kėlimas, naujų technologinių pokyčių pristatymas gamybos srityje ir kt.

2021-05-03

Balandžio 29 d. Respublikinėje studentų tiriamųjų darbų konferencijoje MOKSLO ŠAKNYS 2021 pranešimus skaitė net 6 LAJM studentai! Lukas Bizauskas,, Navigacijos katedra; Andrej Prudnikov, Sandra Šiurytė, Laura Pociūtė, Liutautas Vyšniauskas, Evelina Petrauskaitė, Uosto ekonomikos ir vadybos katedra.
Evelinos Petrauskaitės straipsnis “MEDICINOS PREKIŲ GABENIMO KONTEINERIUOSE TECHNOLOGINIO PROCESO TOBULINIMO ALTERNATYVŲ PARINKIMAS” (vadovė Vilma Locaitienė) išrinktas vienų geriausių technologijos mokslų darbu ir bus apdovantas AB "Lietkabelis" įsteigtu piniginiu prizu. Džiaugiamės studentės sėkme!

2021-04-27
Organizuojami mokymai laivavedžiams, siekiantiems įgyti nacionalinį arba tarptautinį motorinio pramoginio laivo, kurio ilgis iki 24 metrų be variklio galios apribojimų, laivavedžio kvalifikacijos liudijimą.

Taip pat ykdomi Vidaus vandenų laivybos specialistų mokymai pagal rengimo bei kvalifikacijos tobulinimo programas kapitonams, laivavedžiams, upeiviams ir motoristams. Kursai skirti asmenims nuo 18 metų norintiems dirbti vidaus vandenų laivuose, žvejybos laivuose ir plūduriuojančiuose įrenginiuose!

Visos programos patvirtintos Lietuvos transporto saugos administracijos.
Platesnė informacija čia
Registracija: +370 618 19 890, kursai@lajm.lt
2021-04-22

LAJM online atvirų durų dienos subūrė moksleivius iš visos Lietuvos!
Persikėlus į virtualią erdvę, nuaidėjo LAJM atvirų durų dienos!
Renginys sujungė moksleivius bei skatino susipažinti su LAJM Studijų programomis, kurios apjungia veiklos kryptį „JŪRA – KRANTAS“.
Nepaisant to, kad tarp LAJM atstovų ir jaunuolių nebuvo gyvo kontakto, moksleiviai noriai susirinko susipažinti su LAJM virtualiu būdu. Rūpinomės, kad būsimus studentus pasiektų kokybiškas ir aktualus turinys!

2021-04-22

Ugdome jaunuosius mokslininkus!
Balandžio 22 d.  8-ojoje tarptautinėje mokslinėje-praktinėje studentų konferencijoje EKONOMIKA. VERSLAS. VADYBA-2021 pranešimus skaitė net 8 LAJM Uosto ekonomikos ir vadybos katedros studentai.
Sveikiname studentus žengiant pirmuosius mokslu grįstus žingsnius ir dėkojame LAJM dėstytojams už reikšmingą jų indėlį šiame kelyje!

2021-04-21

Pagal ERASMUS+ mainų programą į LAJM atvykę studentai online paskaitą "iškeitė" į patyrimu grįstą praktinį užsiėmimą mokomajame laive LYRA.
Patirta daug pozityvių emocijų, įgyta žinių, naujų patirčių susipažįstat su Klaipėdos uosto akvatorija bei gelbėjimo laivų paskirtimi.

2021-04-08

Balandžio 8 d. LAJM bendruomenės nariai dalyvavo online diskusijoje - maratone "Digitalization in maritime education and training". Renginio tikslas - dalintis patirtimi ir pasiekimais, susijusiais su skaitmeninimo technologijų ir susijusių sprendimų diegimu jūrinių švietimo įstaigų mokymo procese ir praktiniu būsimų jūrinės industrijos specialistų rengimu. Maratone dalyvavo Lietuvos,Ukrainos, Rumunijos ir Gruzijos aukštųjų mokyklų atstovai.
Pranešimus skaitė ir patirtimi bei skaitmeninimo perspektyvomis dalijosi LAJM dėstytojai dr. Elena Valionienė ir Marijus Jacevičius.

2021-03-25

LAJM studentai dalyvavo virtualiame susitikime su UAB “GARANT SAFETY” atstovais ir susipažino su įmonės veikla ir specifika, teikiamomis paslaugomis bei karjeros galimybėmis įmonėje.
Dėkojame Komercijos direktoriui Egidijui Mickui, Personalo vadybininkei Indrei Mažonienei ir Kokybės vadovui Mindaugui Grebliauskui už informatyvų susitikimą!
Plačiau: www.garant.eu

2021-03-24
Kaip teigia vienintelės Lietuvoje jūrininkus rengiančios aukštosios mokyklos atstovai, abejonių nekelia, kad modernėjimas diegiant technologijas, kurios paprastai priskiriamos Pramonės 4.0 (angl. Industry 4.0) terminui transformuoja jūrinę industriją, Tokie spartūs pokyčiai reikalauja sistemingo požiūrio į naujų sprendimų projektavimą, vertinimą ir kompleksišką pritaikymą sistemoje. Pristatomos mokslinės iniciatyvos, projektai, skirti palengvinti technologijų pritaikymą jūrinėje industrijoje, skiriamas dėmesys darbui su naujausiomis technologijomis ugdymui.
2021-03-23

Kovo 23-25 dienomis LAJM Akademinė taryba ir Studentų atstovybė organizuoja LAJM akademinio sąžiningumo savaitę!
Kviečiame dalyvauti virtualiuose susitikimuose!

2021-03-18
Pasaulio jūros ir vandenynai visada buvo ir tebėra valstybių galios, interesų, lūkesčių, patrauklių galimybių ir baugių grėsmių erdvė. Tūkstančiai laivų, gyvenviečių ir kitų objektų liekanų jūrų gelmėse – pasaulio istorijos fragmentai, liudijantys ir apie teisinę tvarką. Jūros erdvių teisinis režimas, nustatytas 1982 m. Jungtinių Tautų jūrų teisės konvencijoje ir reglamentuotas kitose tarptautinėse sutartyse, formavosi valstybių praktikos ir susitarimų, teisės mokslo doktrinos, tarptautinių organizacijų rezoliucijų, teismų jurisprudencijos pagrindu. Vis dėlto įvairiausi įvykiai pasaulio jūrose ir vandenynuose verčia iš naujo taikyti ir aiškinti jau įtvirtintas teisės normas ir principus ir kartais keisti.
Kviečiame ketvirtadienį (kovo 18d.) 13 val. virtualiai susitikti su Vilniaus universiteto Teisės fakulteto mokslininke doc. dr. Indre Isokaite-Valuže ir atrasti atsakymus į klausimą "iš kur atsirado jūrų teisė"?
Jungiamės Google Meet: meet.google.com/rjp-yywr-wyc
2021-03-15

2020 metų gegužės mėnesį Europos komisijai pateikėme Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos paraišką - Erasmus aukštojo mokslo chartiją -> 2020 metų gruodį mūsų įdirbis buvo įvertintas maksimaliu balu - 100!-> šiandien, 2021 metų kovo 15 dieną, LAJM direktorius pasirašė chartiją, kuria remiantis LAJM įgyvendins tarptautiškumo tikslus iki 2027 metų!

2021-03-11
Minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, turime išskirtinę galimybę pažvelgti į brangaus Klaipėdos miesto vaizdus, kuriuos, J. Zembrickio žodžiais tariant, galima įvardinti kaip „senosios, gerosios, gražiosios“ Klaipėdos ženklus. Paroda reikšminga prisidedant prie Lietuvos, kaip jūrinės valstybės ir Klaipėdos, kaip uostamiesčio identiteto raiškos.
Kviečiame Jus pasižvalgyti virtualioje parodoje - autentiškos Klaipėdos vaizdų fotografijos, kurios mieste buvo eksponuotos tikriausiai XX a. 4-ame dešimtmetyje.
Tokia pat išdėstyta fotografijų seka paroda atgimė naujai prisidedant Jūrų kapitonų asociacijai, literologei Jovitai Saulėnienei ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos bendruomenei.
Paroda atidaryti galite čia 
2021-03-06
Vadovaujantis Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. kovo 5 d. įsakymu Nr. AD1-282 „Dėl savivaldybės biudžeto lėšų paskirstymo 2021 m. kultūros ir meno sričių (bendruomeniškumą skatinančių, istorinės atminties, paveldo ir etninės kultūros, jūrinės kultūros ir edukacijos, kultūros edukacijos, kultūros ir kūrybinių industrijų plėtros, kino sklaidos, menininkų rezidencijų, scenos menų, vizualiųjų menų ir dizaino) projektams iš dalies finansuoti“ Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos teiktam projektui „Jūrinių mazgų ABC“ buvo skirtas dalinis finansavimas.
Projekto rezultatas - tai pažintinė mokomoji knyga, kuri numatoma išleisti elektronine forma. Leidinys unikalus mazgų rišimo technikos vizualizavimu: elektroniniame leidinyje integruoti filmuoti vaizdo objektai, integruoti interaktyvus elementai.
 
Projektą finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė

 

2021-03-01

LAJM studente,
Nepraleisk progros, registruokis į The Tall Ships Races 2021 burlaivių lenktynes ir prisidėk prie Brabander ar Morgenster įgulų komandos ir atstovauk LAJM!
Daugiau informacijos: https://tallships.lt/
Registracija iki kovo 31 d.: https://forms.gle/JB1eDYWXLwVdjR8y9

2021-02-16

LAJM tradiciškai, skambant Lietuvos valstybės himnui, šiandien, Vasario 16-ąją, 12 val., laikantis visų saugumo reikalavimų, iškilmingai kėlė Lietuvos valstybės vėliavą taip minint Valstybės atkūrimo dieną!
Skiepydama tautiškumo ir pilietiškumo principus LAJM kuria naujas tradicijas - nuo šiol minint visas Lietuvos valstybines šventes LAJM kieme vyks iškilminga Lietuvos vėliavos pagerbimo ceremonija, skambant Lietuvos valstybiniam himnui!

2021-02-16

Lietuvos jūrų muziejus kviečia paminėti Lietuvos laivyno 100-metį specialia programa „Lietuva jūrinė valstybė“. Šios ambicingos programos tikslas – paskatinti lietuvius suvokti jūrą ne tik kaip kurortinį elementą, o atrasti ją kaip vertybę, kuriančią mūsų valstybei daug platesnius socialinius, ekonominius ir kultūrinius ryšius.

2021-02-12

Nuoširdžiai sveikiname Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos absolventus užbaigus pirmąjį studijų etapą!
Tikime, kad užaugote ne tik kaip puikūs specialistai, bet ir subrendote, kaip asmenybės! Galbūt atrodys, kad jau viską išmokote, žinote, tačiau prisiminkite – gyvenime svarbu nepaliaujamas tobulėjimas, kuris Jums atvers naujas, dar didesnes galimybes. Norime palinkėti, kad neprarastumėte smalsumo, noro tobulėti ir kryptingai eitumėte tikslo link!
Pastarieji metai Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje tapo reikšminga gyvenimo dalimi, tad viliamės, kad mūsų bendradarbiavimas įgis tęstinumą ir sulauksime Jūsų alumnų susitikimuose, kur kartu dalinsimės savo patirtimi ir laimėjimais.
Apgailestaujame, kad šiais metais negalime paspausti rankos ir kartu pasidžiaugti Jūsų pasiekimais, tad siunčiame virtualų LAJM bendruomenės sveikinimą.
LAJM diplomų įteikimus stebėkite @Lithuanian Maritime Academy facebook paskyroje!

 

2021-02-11
Sparčiai besikeičianti visuomenė suponuoja poreikį į lyderystę pažvelgti kitaip. Kaip?!
Atsakymus  gvildenome kartu su LAJM alumnu, profesionaliu, charizmatišku RDNV Spectrum direktoriumi Tomu Mačiulskiu!
Nepamirškime vadovautis humanistine filosofija "Ubuntu"- " Aš esu, nes esi tu".
Kartu mes galime daugiau!
2021-02-04
Jūrinės industrijos vaidmuo siekiant įgyvendinti Jungtinių Tautų nustatytus Darnaus vystymosi tikslus itin reikšmingas. Kaip atsakinga jūrinės bendruomenės narė, LAJM kartu su partneriais Mircea cel Batran jūrų akademija (Rumunija), Piri Reis universitetu (Turkija), Liublianos universitetu (Slovėnija), Nacionaline jūreivystės mokykla (Prancūzija) įgyvendina "Strategic partnership for supporting Blue Growth by enhancing Maritime Higher Education maritime cooperation framework on marine pollution and environment protection field" (BLUE4SEA) projektą. Ši partnerystė sudarys sąlygas jungtinėms mokslinėms studijoms, mokslinių tyrimų ir inovacijų tinklo kūrimuisi jūrų aplinkos apsaugos srityje, siekiant aplinkos apsaugos integravimo į jūrininkų rengimo procesą efektyvinimo, modernizavimo bei internacionalizavimo.
Daugiau informacijos apie projektą rasite čia.
2021-02-01
Nuo vasario 1 d. Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje eksponuojama Meno kūrėjo Vyto Karaciejaus fotografijų paroda "LDK buvimo ženklai", skirta artėjančiam Vasario 16-osios dienos minėjimui. Parodoje atsispindi autoriaus improvizacijos LDK temomis.
Lankantis LAJM, laikantis visų saugumo reikalavimų, kviečiame susipažinti su fotografijų vaizdais.
Paroda demonstruojama Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje (I. Kanto g. 7) I aukšte.
2021-01-28
2021 metų vasario 1 d. (pirmadienį) vyko LAJM Darbo tarybos narių rinkimai.
Rinkimuose dalyvavo 65 proc. balsavimo teisę turinčių darbuotojų. Suskaičiavus rinkėjų balsus išrinkta penkių darbuotojų LAJM Darbo taryba:
DŽEVEČKIENĖ Asta, kursų sekretorė;
GLIOŽIENĖ Asta, vyr. instruktorė, NK lektorė;
KROCHINA Jelena, UEVK vedėja;
MICKEVIČIŪTĖ Indrė, projektų specialistė;
SKIRPSTAITIENĖ Reda, studijų administratorė.
Informacija apie LAJM Darbo tarybą >>>
2021-01-25

2021 m. sausio 27 d. trečiadienį 19 val.(Minskas) arba 18:00 (Vilnius) kviečiame į online susitikimą BALTARUSIJOS PILIEČIŲ STUDIJŲ GALIMYBĖS LIETUVOS AUKŠTOJOJE JŪREIVYSTĖS MOKYKLOJE!
Susitikimo programa >>>

27 января 2021, 19:00 (Минск) или 18:00 (Вильнюс) приглашаем на онлайн-встречу ВОЗМОЖНОСТИ ОБУЧЕНИЯ ДЛЯ ГРАЖДАН БЕЛАРУСИ В ЛИТОВСКОЙ МОРСКОЙ АКАДЕМИИ!
Программа вебинара >>>

 
2021-01-19
Šiomis dienomis LAJM paskutiniųjų kursų studentai nuotoliniu būdu gina baigiamuosius darbus bei būsimieji laivavedžiai, mechanikai ir elektromechanikai laiko baigiamuosius kvalifikacinius egzaminus!
Baigiamasis kvalifikacinis Egzaminas apima žinių ir praktinių įgūdžių tikrinimą ir vertinimą profesinės veiklos srityse.
Linkime sėkmės, puikių įvertinimų ir ...septynių pėdų po kyliu!
2021-01-18
Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla kartu su partneriais Université Le Havre Normandie (Le Havre, France), World Maritime University (Malmo, Sweden), Ljubljana University (Portoroz, Slovenia) ir European League of Professional Development (Ukraina) 2020 m. gruodžio 14 d. - 2021 m. sausio 26 d. organizuoja nuotolinius mokymus - Stažuotę Ukrainos mokslininkams.
Siekiant plėtoti tarptautinį jūrinių aukštųjų mokyklų bendradarbiavimą, vienas iš pagrindinių stažuotės tiklsų - mokslinių publikacijų rengimas, pristatymas tarptautinėje mokslinėje praktinėje konferencijoje.
 
Tad jau 2021 m. sausio 21 d. (ketvirtadienį) 10 val. prasidės nuotolinė tarptautinė mokslinė konferencija "Development of higher education in the transport sector seeking to increase maritime, land and air transportation impact on country’s economics".
Konferencijos programa >>>
2021-01-18
Nepaisant to, kad jau beveik metus laiko dauguma susitikimų organizuojami virtualiai, ši patirtis vis dar kelia iššūkius - išjungtos kameros, "antras planas", techniniai trukdžiai...
Profesionaliai, kūrybiškai ir įtraukiai su aktoriumi, lektoriumi Vytautu Kontrimu, sausio 13-15 dienomis, LAJM dėstytojai ir administracijos darbuotojai gilino žinias, kaip efektyvinti virtualią komunikaciją, kad pasiekti maksimalių rezultatų.
2021-01-15

LAJM tradiciškai, skambant Lietuvos valstybės himnui, šiandien, Sausio 15-ąją, iškilmingai kėlė Lietuvos valstybės vėliavą bei Mažosios Lietuvos vėliavą, taip minint Klaipėdos krašto prijungimo dieną!
Taip pat Skulptūrų parke prie esančio paminklinio ženklo, skirto 1923 m. sausio įvykiams paminėti, LAJM bendruomenės atstovai padėjo gėles bei tylos minute pagerbė sukilimo dalyvius.1 iš 2  > >>