Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla LAJM: studijos Klaipėdoje - NAUJIENOS

APIE LAJM | NAUJIENOS

LAJM STUDENTŲ PRIESAIKA JŪRAI

Gegužės 20- ąją, Europos jūros dieną, vyksoiškilminga ceremonija, kurios metu LAJM studentai prisiekė stiprinti Lietuvos, kaip jūrų valstybės prestižą, tikslingai panaudoti aukštojoje mokykloje įgytas žinias, vykdyti patikėtas pareigas, užduotis, būti dorais ir garbingais jūrininkais, jūrų verslo atstovais.

Taip pat renginio metu Karinių jūrų pajėgų Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų klausytojai ištardami svarbiausios gyvenime priesaikos, Kario priesaikos žodžius, prisiekė Lietuvos vėliavai, įsipareigos prieš save, savo artimuosius, Tėvynę ir jos žmones, negailėdami savo jėgų ir gyvybės ginti Lietuvos valstybę, puoselėti ir ginti jos laisvę.

„Šiandien aš prisiekiu tau, jūra. Aš ir mano vaikai bus tau per amžius ištikimi. Tepadeda man Dievas“, - vienu balsu ištarė Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai.
 
Kario priesaika yra vienas svarbiausių vidinių ryšių, dėl kurių gyvuoja bendrasis valstybės gėris. Iš visų priesaikų būtent kario priesaika laikoma svariausia ir vertingiausia, nes ji brangiausiai kainuoja – karys duoda žodį paaukoti gyvybę, jei Tėvynei to prireiks. Duodamas priesaiką, karys prisiima atsakomybę už šalies žmones ir ateities kartas, savo tėvus ir artimuosius. Kariams yra patikima saugoti tai, kas svarbiausia, - Lietuvos laisvė.

Priesaika Jūrai – tai vienas iš tradicinių LAJM renginių, pristatantis jūrinę bendruomenę, ilgametes tradicijas ir meilę jūrai visiems miesto gyventojams ir miesto svečiams.

Pasveikinti jūrinės bendruomenės narių atvyko Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus, sveikinimo žodžius tarė LAJM direktorius Vaclav Stankevič bei Karinės jūrų pajėgos vadas Giedrius Premeneckas.

Ceremoniją vainikavo Klaipėdos įgulos ir KJP kapelionatų diakono suteiktas palaiminimas prisiekusiems, o šventinę nuotaiką kūrė Karinių jūrų pajėgų orkestras, vadovas Egidijus Miknius.
Nuotraukos: Tomas Donauskas ir Eimantas Genys